Firenzében is kikapott a Roma

A Roma számára rendkívül rosszul kezdődött a Fiorentina elleni mérkőzés, miután a 15. percben Juan szabálytalankodott Sztevan Joveticcsel szemben a tizenhatoson belül, és piros lapot kapott.
A hazaiak javára büntető is járt, és a sértett állt a labda mögé, majd Maarten Stekelenburg kapujába lőtt. 1–0
Három perccel később Daniele De Rossi veszélyes lövéssel válaszolt, de a folytatásban inkább az emberelőnyben játszó lilák akarata érvényesült.
A 44. percben növelte is az előnyét a Fiorentina. Alessandro Gamberini volt eredményes a szünet előtti pillanatokban. 2–0
A második félidőben is nyomott a hazai csapat, ám sokáig nem tudott eredményes lenni. Aztán a 77. percben még egy emberét elveszítette a fővárosi együttes, amikor Fernando Gago megkapta a második sárga lapját, miután szabálytalankodott Joveticcsel szemben.
A 85. percben pedig nyolc emberre fogyatkoztak a rómaiak, miután Bojan Krkic is mehetett öltözni, a vendégek meg tizenegyeshez jutottak, amelyet Santiago Silva értékesített. 3–0