Cavaniék kiütötték a Genoát

Nápolyban a BL-ben remeklő hazai csapat nem kegyelmezett a Genoának, Edinson Cavani és Marek Hamsík az első félórában díszelőadást tartott a két kikötőváros csapatának ütközetén. A hét végén a Romától otthon kikapó égszínkékek az első igazi helyzetüket értékesítették, Cavani a leshatárról indulva éles szögből lőtt a vendégek kapujába. Percekkel később egy pompás kontra végén Hamsíkkal volt a szerencse (egy védő hátáról visszapattant hozzá a labda), aztán a szlovák növelte az előnyt.
Cavani egy védelmi hiba után a 24. percben kihasználta óriási területét, és egy az egyben megverte Sebastian Frey kapust, s ezzel az első félórában el is döntötte a meccset. Goran Pandev, Walter Gargano és Juan Zuniga is betalált, ezzel a Napoli leszakította magáról a forduló előtt vele azonos pontszámmal álló Genoát.
Napoli–Genoa  6–1 (Cavani 12., 24., Hamsík 17., Pandev 45+1., Gargano 47., Zuniga 80., ill. Jorquera 27.)