Fordulatos meccsen ikszelt az Udinese a Lazióval

A 28. percben megszerezte a vezetést az Udinese: Giovanni Pasquale remek bal oldali beadását középen Antonio Floro Flores bevetődve fejelte a hazaiak hálójába. (0–1) Még az első félidőben egyenlített a Lazio: a 43. percben Senad Lulic kapott remek labdát az udineiek tizenhatosánál, majd egy állítás után kilőtte a rövid alsót. (1–1)
A fordulás után bekezdett a fővárosi együttes, s Miroslav Klose góljával előnybe is került: egy bal oldali beadást középen Tommaso Rocchi csúsztatott tovább, a hosszún érkező Klose pedig kapásból tüzelt, lövése egy vendégvédőről a kapuba pattant. (2–1)
A 73. percben jött az újabb fordulat, egyenlítettek a vendégek: Giampiero Pinzi kapott egy remek indítást a jobb oldalon a csereként beálló Antonio Di Natalétól, majd betört a tizenhatoson belülre, s kilőtte a hosszú alsót. (2–2)
A mérkőzés hátralévő részében gól már nem született, így a döntetlennel az Udinese feljött a második helyre a tabellán, a Lazio maradt a negyedik.