Nem jutott az újoncnak pont a Lazio vendégeként

A bajnokság nyitó fordulójának szombat esti mérkőzésén a Lazio jobb első félidei játékának köszönhetően 2–1-re legyőzte  hazai pályán az újonc Bolognát.

A  Lazio Antonio Candreva vezérletével aktívan kezdett a Serie A-ba visszatérő Bologna ellen.

A 17. percben meg is szerezték a vezetést az világoskékek: egy kipattanó labdát a később sérülés (első hírek szerint bokafájdalom) miatt lecserélt Lucas Biglia helyezett 15 méterről a jobb alsó sarokba. 1–0

Gyorsan nőtt az előny, hiszen öt perccel később újra rezgett a Bologna hálója: bal oldalról érkező beadás után képtelen volt felszabadítani a vendégcsapat, a labda eljutott Ricardo Kishnához, aki a kapu bal oldalába lőtt. 2–0

A hazaiak meggyőzőbben játszottak, Dusan Baszta közel járt hozzá, hogy szintén betaláljon, de Antonio Mirante kitolta a labdát a bal felső sarok elől. A szünet előtt váratlanul szépített a Bologna, Franco Brienza indításával Matteo Mancosu lódult meg, egy az egyben maradt Stefan Raduval, és a párharc megnyerése után 13 méterről a léc alá bombázott. 2–1

Fordulást követően visszaesett a játék tempója, a Lazio magabiztosabb volt, őrizte előnyét, ennek ellenére a hosszabbításban akár pontot is csenhetett volna a piros-kék csapat, Matteo Brighi fejese után Etrit Berisa védett látványosan.

A rómaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Lazio–Bologna 2–1 (Biglia 17., Kishna 23., ill. Mancosu 43.)