El: Szenzációs mérkőzésen ikszelt a Gladbach a Lazióval

A Borussia Mönchengladbach hazai pályán három tizenegyest kapott, emberelőnybe került, ám így is csak 3–3-as döntetlent játszott a Lazióval.

A Lazio – a Bayer Leverkusennel holtversenyben – a legjobb védelemmel várhatta a Mönchengladbach elleni összecsapást, hiszen a hat csoportmérkőzésen mindössze két gólt kapott. Ilyen mutatója a római klubon kívül csak a „gyógyszergyáriaknak” van.

Ahogy a Leverkusen védelme kapituált ma a Benfica ellen, úgy a Lazio hátsó alakzata sem úszta meg kapott gól nélkül a napot. André Dias sárga lapot érő szabálytalanságát követően a Mönchengladbach a 17. percben Martin Stranzl tizenegyesével szerzett vezetést, 1–0.

A második félidőben azonban magára talált az európai kupaporondon ebben a szezonban még veretlen Lazio: az 57. percben Antonio Candreva beadását követően Sergio Floccari a kapufa segítségével talált a németek kapujába.1-1

Négy perccel később Senad Lulic centerezésére a csereként beálló Libor Kozák érkezett a legjobb ütemben, és szép mozdulattal továbbított a hazaiak kapujába.1-2

A történéseknek azonban ezzel még közel sem volt végük. André Dias a 69. percben ismét szabálytalanul avatkozott játékba a tizenhatoson belül, amiért megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott, Stranzl tizenegyesét azonban ezúttal hárította Federico Marchetti, a Lazio kapusa.

A folytatásban a németek kapufáig is eljutottak, ám a gólhoz újabb tizenegyesre volt szükség. A nemes feladatot immáron Thorben Marx vállalta magára, és nem is hibázott.2-2

A Gladbach ezzel zsinórban hatodik hazai európai kupameccsén is eljutott legalább két gólig. De nem állt meg ennyinél.

A 87. percben Juan Arango tökéletes szabadrúgása kötött ki Marchetti kapujában.3-2

Emberelőnyben két gólt is szerzett a Mönchengladbach, ám a győzelemhez ez sem volt elegendő.
 A 93. percben ugyanis Hernanes szabadrúgását Kozák bólintotta a hazaiak kapujába, 3–3.

Mönchengladbach (német)–Lazio 3–3 (1–0)
gólszerzők: Stranzl (17. – 11-esből), Marx (84. – 11-esből), Arango (88.), ill. Floccari (57.), Kozák (64., 94.)