Csúnyán megégett Firenzében az Inter

Az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a Fiorentina az Internazionale együttesét fogadta és nagyon könnyedén, 4–1-re legyőzte a milánói csapatot.

Borja Valero kétszer is helyzetbe került, de mindkétszer lesről lőhetett, így a roppant hézagos Inter-védelem megúszta – a 13. percben viszont nem volt mentség: Jovetics csúsztatott Adem Ljajics elé, aki közelről a jobb felsőbe fejelt.1-0

A gólt követően kissé bátrabban futballozott az Inter, Kuzmanovics kis híján beköszöntött egykori csapatának, mert kis híján a bal felsőbe lőtt – Sztevan Jovetics viszont a 33. percben megmutatta neki, hogyan is kell ezt gyönyörűen és pontosan kivitelezni. Az Inter-kapus Samir Handanovicnak esélye sem volt hárítani, a szünetig viszont pár védéssel ő tartotta a lelket csapatában.2-0

Andrea Stramaccioni a szünetben Kovacic helyére beküldte Ricardo „Ricky" Álverezt, de ez sem segített csapatán, sőt, Ricky inkább volt Rocky, hiszen a karmester első ténykedései egyikével szájba csapta kollégáját, Borja Valerót. A spanyol szája még percekkel később is vérzett, amikor együtt ünnepelte a „szerzővel" Sztevan Jovetics újabb találatát. Az Inter védelmére jellemző módon úgy került a labda a gólszerző montengrói elé, hogy Nagatomo Juto felszabadítása Alberto Aquilanin csattant...3-0

Valero nem sokkal később kiosztott egy gólpasszt (Adem Ljajics is duplázott), teljessé téve bosszúját vérző szája miatt.4-1

A végén megúszott pár helyzetet az Inter, sőt, Antonio Cassano egy gyönyörű góllal szépített 4-1, de folytatódik a csapat borzalmas idegenbeli sorozata: hét legutóbbi bajnokijából hatot elveszített a Stramaccioni-legénység.

A Fiorentina egy pontra megközelítette az előtte lévő milánói csapatot, amely a jövő héten városi riválisával mérkőzik meg – a vasárnap látottak alapján tulajdonképpen jó előjel számára, hogy a begyűjtött sárga lapok miatt egy teljesen más védelemmel...

Fiorentina–Internazionale 4–1(2-0)
Gólszerző: Ljajics (13., 65.), Jovetics (33., 55., ill. Cassano (87.)