A Napoli legyőzte a Cataniát és beérte a Juventust

A Napoli hazai pályán 2-0-ra nyert a Catania ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában.

Pandev, Hamsik és Cavani is kezdett a Napoliban, amely a kezdetektől magához ragadta a kezdeményezést. Bár a nápolyiak birtokolták a labdát, csak passzolgattak a felállt védőfal előtt, feltörni nem nagyon tudták.

A 31. percben első igazi helyzetét gólra váltotta a Napoli: Zuniga lövése megpattant egy végőn, a hosszú saroknál érkező Hamsik pedig a kapuba bombázott (1-0).

A 38. percben Cavani 22 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. A félidő végén Barrientos került ziccerbe, ám nem találta el a kaput. A 44. percben Cannavaro is betalált: a védő Hamsik beadását 5 méterről lőtte a kapuba (2-0).

A második félidőben hiába próbált szépíteni a Catania, csak egy szabálytalan gólra futotta az erejükből.

A Juventust győzelmével beérte a Napoli a tabellán, igaz a torinóiak egy meccsel kevesebbet játszottak, ők vasárnap lépnek pályára.

Napoli–Catania 2–0 (Hamsík 31., P. Cannavaro 44.)