Di Natale vezérletével tovább szárnyal az Udinese

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójának vasárnapi játéknapján az Udinese hazai pályán 3–1-re legyőzte a Sampdoriát, így sorozatban az ötödik győzelmét könyvelhette el.

A 29. percben Maurizio Domizzi bal szélről középre adott labdáját Antonio Di Natale jobbal maga elé tette, majd ballal fordulásból a bal alsó sarokba lőtt. 1-0

A hazaiak öröme azonban nem tartott sokáig, hiszen a genovaiak a 34. percben egyenlítettek. Mauro Icardi átadását Eder a tizenhatos előterében átvette, majd egy igazítás után kilőtte a hosszú alsó sarkot. 1-1

A második játékrész már a hazaiak kénye-kedve szerint alakult. Előbb a szezonbéli 20. bajnoki gólját szerző Di Natale emelte át gyönyörű bokamozdulattal a kapujából kirontó Sergio Romerót (2-1), majd a hajrában az argentin kapus borzalmas kirúgását követően Luis Muriel biztosította be az Udinese győzelmét. 3-1

Az udineiek sorozatban az ötödik bajnokijukat nyerték meg, a Sampdoria zsinórban nyolcadszor maradt nyeretlen idegenben.

Udinese–Sampdoria 3–1 (Di Natale 29., 52., Muriel 87., ill. Eder 34.)