Zsinórban hetedszer győzött az Inter

A derbi rém unalmas játékkal kezdődött. A csatárok tehetetlenségét a 13. percben Lúcio unta meg, aki labdalevétel helyett indította Tommaso Rocchit, aki azonban a 11-es pontról a jobb kapufára lőtt a másik irányba elmozduló kapus mellett. Rocchi a 30. percben ennél nagyságrendekkel kisebb helyzetből, hét méterről, jobbról, félfordulatból, két védő közül talált a hosszú sarokba, megszerezve a vezetést a Laziónak. 0–1

Még a szünet előtt egyenlített a házigazda: az elmúlt három bajnokiján négy gólt szerző Diego Militokényszerítőzött Ricky Álvarezzel, majd az ötös bal sarkáról kilőtte a hosszú sarkot. 1–1
A fordulás után tíz percet kellett várnunk, mire feljegyezhettünk egy gólhelyzetet (egy pontatlanGiampaolo Pazzini-fejesről beszélünk), majd ugyanő sok hibáját feledtette az Inter-szurkolókkal, amikor a 62. percben Lúcio felszabadító fejesével kilépett (lesről) az elmélázó védők közül, és 14 méterről egy szép mozdulattal átemelte a kapus fölött a labdát. 2–1

Támadásfordultával egalizálhatott volna a Lazio, de Miroslav Klose kihagyott egy ajtó-ablak helyzetet, miközben Reja mester nagy veszekedésbe kezdett asszisztensével, aki rossz számot írt fel a cserénél, és a középpályás Alvaro González jött le a jobbhátvéd Luciano Zauri helyett – végül a áthidaló megoldásként a friss ember, Abdoulay Konko lépett fel a középpályára.
Végül csak lejött Zauri, akit Djibril Cissé váltott, és ő is kihagyott egy nagy helyzetet: a kapuval szemben jobbal lerúgta a földre a labdát maga alá, amely onnan a bal lábára pattant, majd az oldalvonal felé…
A vége szintén felejtősre sikeredett, a 90. percre még jutott egy a léc fölött nem sokkal elsuhanó Cristian Ledesma-lövés, de az Inter már nem engedte ki kezei közül a diadalt.
Fordítani tudott tehát az Inter hazai pályán a Lazio ellen, korántsem érdemtelenül, jutalomképpen pedig helyet cseréltek a milánóiak a rómaiakkal: immáron negyedik a tabellán az Inter, ötödik a Lazio.