Coppa Italia: A Napoli kiejtette az Intert

A labdarúgó Olasz Kupa negyeddöntőjében a Napoli hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Internazionalét, ezzel bejutott a legjobb négy közé, ahol a Chievót kiejtő Sienával találkozik. A házigazdák mindkét találatát Edinson Cavani jegyezte.

Az első valamire való helyzet a Napoli előtt adódott: Christian Maggio adott középre, ahol Walter Gargano érkezett és fejelt, Luca Castellazzi azonban a léc fölé tolta a kísérletet. Ezután egy Gargano-szabadrúgás következett, mely mellé szállt, Walter Samuel fejesét a másik oldalon magabiztosan fogta a Napoli kapusa.
A félidő vége előtt egyre több szabálytalanság jellemezte a mérkőzést, a szünet előtt Joel Obi lőtt mellé.
A fordulás után az 54. percben büntetőhöz jutott a Napoli, melyet Edinson Cavani váltott gólra, így egygólos előnybe kerültek a hazaiak. Az Inter nem tudott megújulni, nem tudta feltörni a nápolyiak védelmét.
Ráadásul a 93. percben Cavani egy kontra végén ismét betalált: az uruguayi kapott remek indítást a bal oldalon, majd egy védőt és Castellazzit is elfektetve az üres kapuba helyezett, a bevetődő Javier Zanetti nem érhette el a labdát. 2–0
A kétgólos győzelemmel a Napoli jutott az elődöntőbe, ahol a Sienával találkozik.
Napoli–Internazionale 2–0 (0–0) g: Cavani (54. 93.p)