Coppa Italia: A Juventus jutott elsőként a négy közé

A Juventus nem a legerősebb csapatával állt fel a Roma elleni kupamérkőzésen, de így is simán továbbjutott az elődöntőbe. Antonio Conte a Storari – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini – Estigarribia, Marrone, Pirlo, Giaccherini – Del Piero, Borriello kezdőcsapatnak szavazott bizalmat, a játékosok pedig éltek a lehetőséggel.

Már nagyon hamar megszerezte a vezetést a Juventus. A 6, percben Andrea Barzagli lőtte a saját térfeléről előre a labdát, ami utat talált a lábak között, s pont jó lett az a kiugró Emanuele Giaccherininek. Az olasz futballista a kapu előterébe vágtázott, majd okosan elgurította a labdát a kilépő Maarten Stekelenburg mellett. 1–0
Ez volt Giaccherini nyolcadik gólja Serie A-ban. Ehhez negyvenhat mérkőzésre volt szüksége.
A 30. percben aztán olyan jelenetet láthattunk, amilyenhez már párszor volt szerencsénk – de talán a Roma-szurkolók kivételével mindenki szívesen látta ismét. Alessandro Del Piero amolyan „delpierós" gólt lőtt: a tizenhatos vonalától tekerte a felsőbe a labdát úgy, hogy az a kapufáról vágódott a gólvonal mögé. 2–0
A találkozót végig kézben tartotta a hazai csapat, a győzelme azonban a 68. percben vált biztossá. Ekkor Erik Lamela rúgta szét Giorgio Chiellinit, amiért piros lapot kapott a Roma játékosa. A fővárosi együttesnek pedig tíz emberrel nem sok esélye maradt...
A Roma a folytatásban megpróbált előre menni, de túl sok veszélyt nem jelentett a Juve kapujára. Sőt! Az arccsonttörése után visszatérő Fabio Quagliarella könnyen a harmadik Juventus-gólt is megszerezhette volna, de közelről csak a kapufát forgácsolta szét.
A rendes játékidő utolsó percében aztán felkerült a korona a Juvetus teljesítményére: Quagliarella középreadásánál Simon Kjaer próbált menteni Alessandro Matri elöl, de csak a saját kapujába tudta továbbítani a labdát. 3–0

Juventus–Roma 3–0 (Giaccherini 6., Del Piero 30., Kjaer 90. – öngól)