Ibrahimovic vezérletével nyert a Milan

A Milan kezdte jobban a Novara elleni találkozót, a 12. percben Zlatan Ibrahimovic szabadrúgását Szamir Ujkani fogta, a kipattanóra érkező Robinho pedig nagy ziccert puskázott el. A svéd válogatott támadó veszélyesen futballozott.
Egy szöglet után Thiago Silva közeli fejese okozott zavart a házigazdák védelmében, Andrea Caracciolo azonban a gólvonalról mentett. A fölényben játszó Milan még a félidő vége előtt megszerezhette volna a vezetést: Ibrahimovic löbbölt Antonio Nocerinóhoz, aki a bal oldalról tüzelt mintegy 14 méterről, kísérlete épphogy elkerülte a túloldali kapufát, így maradt a 0–0.
A fordulás után tizenkét percet kellett várni a Milan vezető góljához: Massimo Ambrosini emelt középreIbrahimovichoz, aki combbal átvette a labdát, majd öt méterről a kapuba vágta azt. 0–1
A 72. percben a csereként beálló El Shaarawy Robinhótól kapott nagy labdát, majd elhúzta a kapus mellett, ám kisodródott, s az üres kapu mellé lőtt. Két perccel később a fordított szereposztással kidolgozott támadásból már gól született: El Shaarawy lőtt középre elemi erővel egy labdát, mely alighanem jobb sarokban kötött volna ki, de Robinho becsúszva közvetlen közelről a kapuba továbbított.0–2
A hajrában Ibrahimovic ismét betalált: egy beadás után a hazaiak kapusa ütötte rossz helyre a labdát, a hórihorgas svéd csatár pedig háttal a kapunak szerzett gólt. 0–3