Győzni tudott a Roma Veronában

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 21. fordulójában az AS Roma a Hellas Verona vendégeként lépett pályára, és ha nem is könnyedén, de három egyre győzni tudott.

Örök bölcsesség a futballban, hogy a nagycsapatok döntetlenjeinek mindig a vetélytársak a győztesei, és így járt az AS Roma is, amely azzal a tudattal léphetett pályára Veronában, hogy egy győzelemmel kihasználhatja a Juventus és a Napoli szombati botlását.

Csakhogy a Hellas is fente a fogát a „farkasokra", még úgy is, hogy az idény meglepetéscsapata elveszítette karmesterét, a Nápolyba eladott Jorginhót, és kidőlt pár alapemberük is, de bíztak az egykori római Luca Toni góléhségében.

Hatalmas római fölénnyel, mozgalmasan kezdődött a bajnoki, de elmaradt a jó folytatás, Mattia Destro két kihagyott helyzetétől eltekintve különösebb izgalmak nélkül csordogáltak a percek – mondjuk meg őszintén, igen unalmas első 45 percet láthattunk, mintha maguk a játékosok is egy bőséges vasárnapi ebédet emésztgettek volna.

Még az első félidőben, de már a ráadásban megszerezte a vezetést a Roma: az addig szinte észrevehetetlen Gervinho szép cselekkel meghúzta a bal szélt, középre adását Adem Ljajics pedig okosan a bal alsóba pörgette, hat méterről. 0–1

Ahogyan a korábbi két bajnokin, most sem tartott lövés Morgan de Sanctis kapujára, legalábbis a szünet előtt nem, mert nem sokkal az újrakezdést követően egy formás hazai támadás végén Emil Hallfredsson a 16-os elől kilőtte a bal alsót: 1–1

Nem sokáig örülhettek azonban a veronaiak, mert Gervinho egy szép egyéni megmozdulást követően 15-ről bevette a hazai kaput, és ismét a fővárosiak kerültek előnybe. 1–2

Beállt a Rómába a kisebb sérüléssel bajlódó Miralem Pjanic és Francesco Totti is, utóbbi pedig hamarosan eldöntötte a mérkőzést, magabiztosan értékesítve a Vassziliosz Toroszidisz által kiharcolt büntetőt: 1–3

Kihasználta tehát két vetélytársa botlását az AS Roma: hat pontra megközelítette az éllovas Juventust, és ugyanennyivel vezet az őt üldöző Napoli előtt.

Hellas Verona–Roma 1–3 (Hellfredsson 49., ill. Ljajics 45., Gervinho 59., Totti 81. – 11-esből)