Az Aquilani-mesterhármas csak egy pontot ért

Izgalmas meccsen a Fiorentina 3–3-as döntetlent játszott a Genoával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójában.

A genovaiak kétszer is vezettek a mérkőzés során, a firenzeieknél Alberto Aquilani mesterhármast szerzett.

A találkozó 27. percében egy véleményes büntető révén előnybe került a Genoa, Alberto Gilardino higgadtan talált be tizenegyesből. A hazaiak kapusa, Neto ezt megelőzően 500 percen át nem kapott gólt bajnokin.

A játékvezető pár perccel később a túloldalon is befújt egy tizenegyest, ami Alberto Aquilani értékesíett is, ám a Genoa alig egy perccel később ismét betalált Luca Antonini jóvoltából.

Aquilani nem hagyhatta annyiban, s még a szünet előtt egalizált. Fordulás után előbb les miatt túl korán ünnepelte gólját, ám később már senki nem állíthatta meg a gólörömében harmadik találatát követően.

A vendégeknek is volt még válaszuk: a 77. percben Sebastian De Maoi egy szöglet után beállította a 3–3-mas végeredményt.

Fiorentina–Genoa 3–3 (Aquilani 33., 42., 57. – az elsőt 11-esből, ill. Gilardino 27. – 11-esből, Antonini, 34., De Maio 78.)