A sírból hozta vissza a meccset a Lazio

Hatgólos döntetlent hozott a Lazio–Hellas Verona összecsapás az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójában.

A római csapat kétszer is vezetett a találkozón, majd a vendégek fordítottak, ám az utolsó percben pontot mentettek a fővárosiak.

Az első félidőben, majd a fordulás után nem sokkal is vezetett a Lazio, ám mindkétszer egyenlíteni tudott a Verona. Sőt, a vendégek a 83. percben megfordították a találkozót, ráadásul Senad Lulicot egy rossz belépő miatt kiállították, így csak ki kellett volna bekkelnie a hátralévő perceket a csapatnak, de ez nem jött össze.

A hosszabbításban Miroslav Klose vette át a labdát a tizenhatoson belül, majd megfordult, de Michelangelo Albertazzi felborította, így piros lapot kapott, a Lazio pedig tizenegyest. A csapatkapitány Stefano Mauri állt a labda mögé, lövését védte a kapus, de a kipattanót már bevágta a Lazio középpályása, így egy pontot szerzett csapatának.

Lazio–Hellas Verona 3–3 (Keita 30., Lulic 60., Mauri 93., ill. Marquinho 37., Iturbe 69., Romulo 83.)