SERIE B: Feczesin és Kovácsik is győzelemmel zárt, feljutott az Empoli

Győzelemmel zárta a klubidényt Feczesin Róbert (Padova) és Kovácsik Ádám (Carpi), ráadásul az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Serie B) utolsó fordulójában mindkét magyar pályán lehetett.

Feczesin az Avellino elleni hazai siker részese volt, de csak rövid időre: a támadó a 86. percben állt be a kispadról, a végeredmény viszont már az első félidő végére kialakult. A Padova sorsa ettől a győzelemtől függetlenül már korábban eldőlt: kiesett a Serie B-ből.

Kovácsik ellenben kezdőként kapott lehetőséget, együttese a Juve Stabia vendégeként nyert két góllal. A magyar kapus lehozta nullára a meccset.

A Palermo és az Empoli feljutott az élvonalba, a  3–8. helyen végző csapatok a playoffban játszhatnak tovább a még kiadó egyetlen helyért.

A Modena (5.)–Spezia (8.) és Crotone (6.)–Bari (7.) párharc egy meccsen dől el, a kiemelt Latina (3.) ellenfele az előbbi, a Cesenáé (4.) az utóbbi párharc továbbjutója lesz.

A kiesés elkerüléséért majd a Cittadella (18.) és a Novara (19.) mérkőzik meg egymással.