Fordulatos meccsen ikszelt a Bologna és a Roma

Remek mérkőzésen egy-egy pontot szerzett a Bologna és a Roma a Serie A vasárnapi játéknapjának kora délutáni mérkőzésén. 1–0-ra és 2–1-re a vendég Roma vezetett, ám a Bologna fordítása után a második félidőben meg kellett küzdenie az egyenlítésért.

A hazaiak, akik az őszi fordulóban Rómában 0–2-ről nyertek 3–2-re, a 17. percben egyenlítettek: Manolo Gabbiadini próbálkozását még hárította Mauro Goicoechea kapus, de a kipattanó éppen Alberto Gilardino elé pattant, és a rutinos csatár nem hibázott.

Egy perce sem volt iksz, amikor Pablo Daniel Osvaldo zavartalanul fejelhetett a bolognai kapuba.

Gabbiadini remek megoldásával a 26. percben ismét egyenlített a  Bologna, amely a fordulás utána csereként beállt Cristian Pasquato révén fordítani tudott.

A Roma, Totti újabb gólpassza után, a görög Panajotisz Tahcidisz pazar góljával egyenlített, s a hátralévő negyedóra igazi tűzijátékot hozott, bármelyik csapat nyerhetett volna.

A Bologna csak az utolsó két percben szerezhetett volna két gólt, de csak a lécet találta el. Az viszont még most is rezeg Alessandro Diamanti bombájától.

Bologna–Roma 3–3 (Gilardino 17., Gabbiadini 26., Pasquato 54., ill. Florenzi 9., Osvaldo 18., Tahcidisz 74.)