Az Inter ikszelt a Torinóval Milánóban

Az Inter 2–2-es döntetlent játszott a Torinóval hazai pályán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

Az Inter számára kiválóan kezdődött a mérkőzés, hiszen Christian Chivu már az ötödik percben megszerezte a vezetést szabadrúgásból. Antonio Cassanóval szemben szabálytalankodtak a tizenhatos előterében, és a román futballista kiválóan tekerte a labdát a kapu bal oldalába. 1–0

A következő bő negyedórában eseménytelenül zajlott az összecsapás, ám a 23. percben egyenlített a Torino. A vendégek Fredy Guarín hatalmas hibáját használták ki, aki saját tizenhatosa vonalánál elveszítette a labdát, és Riccardo Meggiorini ballal Samir Handanovic kapujába lőtt. 1–1

Az első félidőben nem született több találat, de még komolyabb helyzetet sem láthatott a Giuseppe Meazza Stadion közönsége.

Az 51. percben aztán a Torino átvette a vezetést! Alessio Cerci kiválóan vitte el a labdát a jobb oldalon, majd középre passzolt, és a védőjét megelőző Meggiorini a kapuba pöckölte a labdát. 1–2

A 61. percben Esteban Cambiasso majdnem egyenlített: Garganótól kapott nagyszerű labdát, de kapásból a kapu fölé lőtte a labdát a tizenhatos közepéről.

Javier Zanetti passzából azonban már eredményes volt öt perccel később. Az argentin csapatkapitány jó indítást kapott a jobb oldalon, majd egy kiváló csel után az alapvonalról keresztbe passzolta a labdát, és a hosszú oldalon érkező Cambiasso a kapuba lőtt. 2–2

A 70. percben kis híján visszavette a vezetést a Torino két csereként beálló játékos akciójából. Valter Birsa passzolt Rolando Bianchihoz, aki kapura lőtt, és Samir Handanovicnak vetődve kellett védenie, a labda így is a jobb kapufán csattant.

A hosszabbításban Meggiorini kis híján megszerezte a győztes gólt, ám Handanovic védett, így maradt az 2–2-es döntetlen a forduló záró meccsén.

Internazionale–Torino 2–2 (Chivu 5., Cambiasso 66., ill. Meggiorini 23., 52.)