Serie B: Laczkóék újabb győzelemmel kapaszkodnak az élvonal felé

A Laczkó Zsoltot foglalkoztató Sampdoria idegenben 2–1-re legyőzte a Juve Stabiát az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Serie B) 40. fordulójának szombati játéknapján.

A Samp a legutóbbi hat bajnokijából már az ötödiket nyerte meg, és egyre jobbak az esélye arra, hogy a 3–6. hely valamelyikén végezzen, azaz részt vehessen az élvonalba jutásért kiírandó osztályozón.
A szombati mérkőzésen a Juve Stabia már az első percben megszerezte a vezetést, a genovaiak a második félidő elején egyenlítettek, majd a 84. percben a csereként beálló Icardi belőtte a győztes gólt. Laczkó ezt követően, a 85. percben lépett pályára csereként.
A Filkor Attilát végig a soraiban tudó Livorno megszakította ötös vereségszériáját, de a feljutásra hajtó Sassuolo ellen otthon tartott egy pont (0–0) nem javított jelentősen a kiesés ellen harcoló csapat helyzetén.
Juve Stabia-Sampdoria 1-2
G: Zico (1.) ill. Munari (50.)  Icardi (84.)