A Juve Tévez vezérletével kiütötte a Sassuolót

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójában a listavezető Juventus 4–0-re nyert az újonc Sassuolo ellen hazai pályán.

A torinóiaknál Carlos Tévez három gólt szerezett és egy gólpasszt adott.

A hazaiak fölénye már negyedóra után góllá érett: Carlos Tévez szemfüles volt Arturo Vidal kipattanó lövésénél, s közelről bevette az egyébként nem rossz napot kifogó Gianluca Pegolo kapuját. 1–0

Alig több mint tíz percet kellett várnia a Juve-szurkolóknak a következő hazai találatra. Ekkor Tévez előkészítői szerepbe bújt, a mostani idényben bajnokin mindössze ötödször lehetőséget kapó Federico Peluso pedig fejjel megszerezte első bajnoki gólját Juventus-mezben. 2–0

Nem volt még vége, a szünetig akár Kwadwo Asamoah és Mauricio Isla is betalálhatott volna nagy helyzetéből, ám végül ismét Tévez villant. Az argentin harcosan labdát szerzett a Sassuolo térfelén, majd elegánsan megkerülte a kapust, s a kapuba gurított közelről – beállítva a félidei 3–0-s eredményt.

Fordulás után sokáig úgy tűnt, a Juventus beéri a háromgólos előnnyel, így a vendégeknek több lehetőség adódott támadásban, ám Gianluigi Buffonnak így sem kellett egetverő bravúrt bemutatnia.

A 68. percben aztán jött egy ember, akiben maradt még motiváció a hazaiaktól: Carlos Tévez megszerezte harmadik gólját is a mérkőzésen Isla remek előkészítése után, majd pár perccel később Antonio Conte le is cserélte az argentint, hogy a közönség megtapsolhassa. Téveznek utóbbi volt a tizedik találata a mostani bajnokságban. 4–0

A hajrában viszont már nem történt sok említésre méltó dolog. A Juve cseréi becsülettel próbáltak bizonyítani Conte mesternek, a vendégek pedig sehogy sem tudtak veszélyes helyzetet kialakítani, ami a Juve védekezését (is) dicséri.

Juventus–Sassuolo 4–0 (Tévez 15., 45., 68., Peluso 28.)