EL: Udinében nyert a Liverpool

A labdarúgó Európa-liga A-csoportjának 6. (záró) fordulójában a Liverpool idegenben legyőzte az olasz Udinesét.

Azzal a tudattal lépett pályára a Liverpool, hogy a másik mérkőzéstől függetlenül akkor tudhatja magát biztosan továbbjutónak, ha idegenben legyőzi a Udinesét, amely Angliában 3–2-re megverte Steven Gerrardékat.

A mérkőzés elei kiegyenlített játékot követően a 22. percben egy pontrúgásnak köszönhetően vezetést szerzett a Liverpool: a bal oldali szögletet követően Luis Suárez fejelhetett a kapu felé, a labdát végül Suso tálalta Jordan Henderson elé, aki kilőtte a kapu jobb sarkát (0–1).

A második félidőben becsülettel próbálkozott a hazai együttes, de a nagy gólszerzési lehetőségek a vendégek előtt adódtak, ám Henderson és Suárez is hibázott.

A 79. percben Giovanni Pasquale megkapta második sárga lapját is, így a hátrányban futballozó olaszok tíz emberre fogyatkoztak.

A végén még Antonio Di Natale kiejthette volna az angolokat, de nagy helyzetben hibázott, így a Liverpool csoportelsőként léphetett tovább.