Nápolyban is veretlen maradt a Juventus

A rangadót a Napoli jó (jó?) szokása szerint azzal kezdte, hogy visszahúzódott saját térfelére, és villámgyors kontrákkal próbálta kitapogatni az ellenfél érzékeny pontjait. Az első helyzetek a Juventus előtt adódtak, majd egy váratlan Ezequiel Lavezzi-villanás után (az argentin támadó egy csel után felkínálta a lehetőséget Andrea Pirlónak a becsúszásra a 16-oson belül, nem is hiába) az első negyedóra végén büntetőhöz jutott a Napoli.
Marek Hamsík a kapu jobb alsó sarkába rúgta a labdát, de gólörömét sípszó vágta ketté, lévén többen is befutottak a 16-osra az elrúgás előtt. Az ismétléskor már megremegett Hamsík lába, és fölé bombázott. Hat perccel később viszont nem kevés szerencsével mégiscsak megszerezte a vezetést a Napolinak a szlovák fiú: egyrészt a játékvezető, Paolo Tagliavento nem vette észre, hogy lesről indult Ezequiel Lavezzi beadásánál, másrészt az ellenfél védője, Andrea Barzagli éppen elé fejelte a labdát – Hamsík viszont közelről szintén fejjel már nem hibázott.1-0
Előnye birtokában még visszább húzódott a Napoli, de a Hamsík, Lavezzi, Pandev támadótrió olykor hét vendégjátékost is megoldhatatlan feladat elé állított. Egy ilyen Juventus-rövidzárlatot használt ki a játékrész hajrájában Goran Pandev, aki magabiztosan váltotta gólra a Pirlótól kapott ajándéklabdát.2-0

Az "öreg hölgy" nem akármilyen fiatalító kúrán eshetett át a szünetben, mert rá sem lehetett ismerni a Juventusra: Alessandro Matri nem sokkal az újrakezdés után gólra váltotta Arturo Vidal a tökéletes felé tendáló keresztlabdáját 2-1, majd lőtt egy csoda(les)gólt, Mirko Vucsinics pedig kihagyta a maga szokásos ziccerét.

Nem tudott élni azonban a Napoli megroggyanásával a listavezető, sőt, egy újabb komplett védelmi leállást Pandev ismét góllal büntetett  3-1– ám Marcelo Estigarribia perceken belül válaszolt 3-2, majd miután kimaradt a menetrendszerű Vucsinics-helyzet, az ezúttal középső középpályásként játszó Pepe egy szép cselsorozat végén egalizált.3-3
A hajrában a kétszer is helyzetbe kerülő védő, Giorgio Chiellini válhatott volna a mérkőzés hősévé, ám egyik lövése sem volt pontos. A végén ügyesen tördelte a játékot a gyepen a Juventus, Antonio Conte pedig ravaszul cserélte szét az utolsó perceket, arra is ügyelve, hogy ex-napolisok beállításával bosszantsa a helyi ezerfejűt.
A listavezető torinóiaknak eddig remekül ment a rangadókon, Nápolyban is fordítani tudtak nehéz helyzetből. Újra döntetlent hozott egy olasz rangadó – de soha rosszabb olasz bajnokit ne lássunk!

NAPOLI–JUVENTUS 3–3Gól: Hamsík (22.), Pandev (40., 68.) ill. Matri (48.), Estigarribia (72.), Pepe (80.)