Az Udinese a hajrában gyűrte le a Romát

Az Udiense kezdte jobban a meccset, Antonio Di Natale és Pablo Armero volt a legveszélyesebb a hazaiak közül, ám a római védelem állta a sarat. A félidő végéhez közeledve Fernando Gago és Miralem Pjanic okozott némi gondot a hazaiaknak, Samir Handanovic eszén azonban nem sikerült túljárniuk a fővárosiaknak.
A 79. percben tört meg a jég: Giampiero Pinzi ugratta ki zseniálisan a leshatárról induló Di Natalét, az olasz válogatott támadó pedig a kimozduló Maarten Stekelenburg mellett a hálóba helyezett – s találatával beérte a góllövőlista élén Denist. 1–0
A Roma küzdött az egyenlítő gólért, ehelyett a 89. percben újabb gólt kapott: Armero indult meg a bal oldalon, a villámgyors kolumbiai betört a tizenhatoson belülre, majd a kimozduló Stekelenburg mellett okosan középre emelt, ahol az érkező Mauricio Isla közvetlen közelről a hálóba pofozta a mindent eldöntő hazai gólt. 2–0
Az Udinese a három pont begyűjtésével átmenetileg élre állt a tabellán, az eddig kilenc találatot jegyző Di Natale pedig a góllövőlistán került az élre Denisszel holtversenyben. Az udinei együttes eddigi összes hazai bajnokiját megnyerte, s mindössze egy gólt kapott.

Udinese–Roma 2–0 (Di Natale 79., Isla 89.)