Egy félidő is elég volt a Milannak

A Milan gyorsan lerendezte a lényegi kérdéseket, a 8. percben Boateng passzolt Thiago Silvának, a brazil jobbról, 20 méterről lőtt a jobb alsó sarokba (1-0). Nyolc perccel később Ibrahimovic tekert kapura 19 méterről,  labda egy vendégjátékoson megpattanva került a hálóba (2-0). A 33. percben Alexandre Pato közelről lőtt a hálóba (3-0), és még a szünet előtt Ibrahimovic egy büntetőt is értékesített (4-0).

A második félidőre érthetően leült a meccs, a vörös-feketék kényelmesen tologatták a labdát, a Chievo erejéből a szépítésre sem futotta. A Milan továbbra is veretlen hazai pályán az idényben, összességében pedig már 6 forduló óta nem kapott ki a Serie A-ban. Győzelmével a vörös-fekete csapat tartja egypontos különbségét a Juventusszal szemben.

AC Milan-Chievo 4-0 (4-0)gólszerző: Silva (8.), Ibrahimovic (16., 44. - 11-esből), Pato (33.)