Két góllal nyert a Prandelli csapat

Az olasz labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–0-ra győzött idegenben Lengyelország ellen.
A lengyelek első nagyobb lehetőségét Slawomir Peszko puskázta el, aki 10 méterről lőtt mellé, a másik oldalon pedig Daniele De Rossi szerezhetett volna vezetést, de jó helyzetben lövés helyett passzolt, így maradt a 0–0.
Balotelli az első fél órában szinte semmit sem mutatott, ám a 30. percben megvillant, előnyhöz juttatva az olaszokat. A Manchester City fenegyereke Marchisiótól kapott labdát, amelyet 20 méterről a kicsit kint álló Szczesny fölött a hálóba lőtt. A ghánai felmenőkkel rendelkező csatár először volt eredményes az olasz felnőtt válogatottban. 0–1
A szünet előtt még Lewandowski egyenlíthetett volna, ám éles szögből leadott lövésénél Buffon résen volt.
A második félidőre Pirlo és De Rossi már nem futott ki, elöl viszont nem változtatott Prandelli. A bizalmat a 60. percben a vendégek másik támadója, Pazzini is meghálálta, amikor egy oldalról belőtt labdát Szczesny lába között a kapuba juttatott. 0–2
Talán Prandelli csak erre várt, egy perc múlva ugyanis lecserélte az Inter játékosát. Az olaszok az ezt megelőző négy hivatalos mérkőzésükön csak egyszer kapituláltak, védelmük pedig ezen az estén is stabilan állt a lábán. A lengyelek hiába próbálkoztak, nem tudták megszerezni a szépítő gólt. A legnagyobb esélye erre Blaszczykowskinak volt: a 85. percben büntetőt rúghatott (Lewandowskival szemben Ranocchia szabálytalankodott a tizenhatoson belül), de Buffon hárította lövését.

Lengyelország - Olaszország 0-2 (Balotelli 30., Pazzini 60.)