Téves játékvezetői ítélet és kiszenvedett Inter győzelem

Az első húsz perc gyakorlatilag eseménytelenül zajlott, ezután azonban pár távoli Inter-lövés veszélyt jelentett.
A 21. percben Giampaolo Pazzini lövését hatalmas bravúrral tolta a lécre Michael Agazzi kapus, majd nem sokkal később Mauro Zárate szintén a kapufát találta el – jelezve, hogy azért az Inter mindenképpen szeretné otthon tartani a három pontot.
Az 54. percben a szünetben becserélt Ricardo Alvarez szabadrúgását követően Pazzini pörgette tovább a labdát, a középen, a kapu előtt helyezkedő Thiago Motta pedig kicsit lesről, kicsit kézzel, de átvette a labdát, és közelről a kapuba lőtt. 1-0
A gól megnyugtatta az Intert, s a következő percekben érezni lehetett, hogy megpróbálják eldönteni a három pont sorsát. A 60. percben egy remek kontratámadás végén meg is duplázta előnyét az Inter. A kontra végén Philippe Coutinho húzta befelé a labdát a 16-os vonalánál, majd laposan kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-0
A Cagliari nem adta föl a harcot, a folytatásban előbb érvénytelenítették egy találatát, a 89. percben pedig szépített 2-1. Joaquin Larrivey gólja azonban már túl későn érkezett, az egyenlítés elmaradt.
Antonio Damato játékvezető tevékenysége még sokáig téma lesz…

Inter–Cagliari 2–1 (Motta 54., Coutinho 60., ill. Larrivey 89.)