A Palermo megtréfálta az Intert

Fabrizio Miccoli
Palermo-Inter 4-3 (Miccoli 48, 86 Hernández 54.
Pinilla 88. ill. Milito 33. 51. Forlán 92.p)

Némi meglepetésre az első félidőben a Palermo uralta a játékot. A szicíliai együttes több lehetőséget dolgozott ki, sőt olykor-olykor Júlio Césart is megdolgoztatta. A statisztikusok a számos hazai lövés mellett mindössze egy kaput eltaláló próbálkozást jegyezhettek fel az Inter részéről, ám az az egy utat talált Alekszandrosz Corvasz kapujába...Épp amikor Gasperini mester elküldte Sneijdert melegíteni, mondván támadásban csapata messze nem úgy teljesít, ahogy szeretné. Egy távoli Dejan Sztankovics lövésbe Diego Milito beletette a lábát, így a labda az elvetődő Corvasz mellett zavartalanul gurult a kapuba. 0–1
A Palermo játékán egyáltalán nem látszott a nyáron a PSG-be szerződő Javier Pastore hiánya, ennek ellenére azonban hátrányban mehetett szünetre. A második félidőre már megtalálta góllövőcipőjét az első félidőben is igen aktív Fabrizio Miccoli: a 48. percben kilépett a védők közül, majd higgadtan helyezett Júlio César hálójába. 1–1
Jót tett a találkozónak Miccoli gólja: Milito előbb jogosan reklamált kezezést a tizenhatoson belül a játékvezetőnél, aki azonban nem ítélt büntetőt. Néhány másodperccel később azonban a tizenegyespontra mutatott Matías Silvestre szabálytalansága miatt. A büntetőt Diego Milito értékesítette. 1–2Három percig tartott az újabb Inter-előny, Miccoli ezúttal az előkészítő szerepében jeleskedett, középre passzolt labdáját pedig a 21 esztendős Abel Hernández higgadtan juttatta a milánóiak kapujába. 2–2Őrült iramú hajrát tartogatott a mérkőzés. A 86. minutumban Miccoli először a találkozó során vezetéshez juttatta a Palermót egy szép szabadrúgással, majd Mauricio Pinilla bombája tette teljessé a hazai drukkerek örömét, amelyet még az a tény sem tudott elrontani, hogy Diego Forlán a 92. percben megszerezte első gólját az Inter mezében.A vége tehát 4–3 lett, a közepes iramú első félidő után egy remek másodikat láthattak a nézők. A Palermo megérdemelten győzött, az Internél még valószínűleg idő kell, hogy Gasperini elképzelései a pályán is láthatóak legyenek. A szicíliaiak újdonsült vezetőedzője, Devis Mangia tehát győzelemmel mutatkozott be a Serie A-ban.