Megvan a Milan első győzelme

Clerence Seedorf
AC Milan–Cesena 1–0 (Seedorf 5.)

Este a Milanon volt a sor, hogy megtörje bajnoki nyeretlenségét, és ehhez ideális partnernek tűnt a Cesena – az is igaz, hogy az előző szezonban a „csikóhalak” egyszer csúnyán megtréfálták a későbbi bajnokcsapatot.A vezető góllal a Milan nem váratta sokáig szurkolóit: az 5. percben kisszöglet után Clarence Seedorf érkezett befelé, majd látványos nyesést küldött a bal felső sarokba (1–0).
A Cesena a gólért cserébe Candreva és Mutu révén ijesztgetett, az igen tartalékos Milan meg meglehetősen biztonsági játékkal rukkolt elő. A 37. percben Abate előkészítése után növelhette volna előnyét a címvédő, de Cassano nem ért oda időben.
A hajrá nem hozott sem gólt, sem helyzetet – minimalista Milan-siker, de ezért ugyanúgy három pont jár, mint egy kiütéses győzelemért. Clarence Seedorf góljai az előző szezonban is jó jelnek bizonyultak – a Milan minden Serie A-meccset megnyert, amikor a veterán holland betalált –, most pedig váratlan nyesése meghozta az első bajnoki sikert csapatának.