Az újonc Novara is megtréfálta az Intert

Novara–Internazionale 3–1 (Meggiorini 38., Rigoni 86. – 11-esből, 91., ill. Cambiasso 89.)

Már az első percben megszerezhette volna a vezetést a Novara: Lúcio óriási hibát követett el, hiszen saját tizenhatosán belül adott rossz passzt Andrea Ranocchiának, majd az érkező Riccardo Meggiorini közvetlen közelről lőhetett, Júlio César azonban szögletre mentett. A brazil kapus ütközött a vendégek támadójával a védés során, mely után bedagadt a homloka, de folytatni tudta a találkozót.A 38. percben megszerezte a vezetést a Novarának a korábbi Inter-játékos, Meggiorini: Andrea Mazzarani kapott labdát a bal oldalon, majd megjátszotta a lendületből érkező Meggiorinit, aki betört a tizenhatoson belülre, és három védő szorításában mintegy tíz méterről a bal sarokba lőtt. 1–0
A 85. percben Ranocchia borította fel a tizenhatoson belül Morimotót, amiért a játékvezető büntetőt ítélt a Novara javára, az Inter védőjét pedig kiállította. Marco Rigoni magabiztosan értékesítette a 11-est, így már kétgólos volt a hazaiak előnye. 2–0
Négy perccel később Cambiasso révén szépített az Inter: az argentin futballista egy lepattanó labdát vágott mintegy 11 méterről a jobb sarokba. 2–1
A 91. percben végleg eldöntötte a három pont sorsát a Novara: Morimoto passzolt Luigi Giorgihoz, akinek lövését César védte, a kipattanóra Rigoni lecsapott és az üres kapuba belsőzte azt, ezzel beállította a végeredményt. 3–1
A Novara megszerezte első győzelmét a bajnokságban, míg az Inter három forduló után egy ponttal áll. Igencsak inog a kispad Gian Piero Gasperini vezetőedző alatt, hiszen a fekete-kékek legutóbb májusban nyertek tétmérkőzésen.