Tovább robog a Milan

A Milan hazai pályán nem sok esélyt adott a Parmának, hogy azt ne mondjuk, gyakorlatilag semmit. A mérkőzésen végig a hazaiak akarata érvényesült, ők irányítottak, náluk volt a labda, a vendégek alig jutottak el a rivális tizenhatosáig. Az első félidő közepén teljesen megérdemelten jutottak kétgólos előnyhöz a vendéglátók. Előbb a 30. percben tért ölelő átadás után Zlatan Ibrahimovic gyűjtötte be a labdát, amelyet balról visszagurított a második hullámban érkező Nocerino elé. Utóbbi áthámozta magát védőjén, majd a kapuba lőtt (1–0). Két perccel később egy röviden kifejelt labdát vett le mellett Nocerino a kaputól 18 méterre, a balösszekötő helyén, majd egy pattanás után parádés bombát küldött ballal a jobb felsőbe (2–0). Védhetetlen löket volt. A fordulást követően a Milan támadott, de magát nem túl megerőltetve, részéről letudta a mérkőzés érdemi részét. A 73. percben Ibrahimovic kapott egy indítást, a svéd előbb legyűrte az erőtlenül becsúszni szándékozó Rolf Feltschert, majd a ziccert a bal alsóba helyezte 12 méterről (3–0). Az addig mindössze pár kontrával és egy szép ollózással jeleskedő vendégek szépítettek, Sebastian Giovinco éles szögből lőtt kötény gólt Christian Abbiatinak (3–1). A végére Antonio Cassano parádés emelése, és Nocerino harmadik gólja maradt, ezúttal fejesből (4–1). Nocerino volt a nap hőse, teljesen váratlanul: a Milan 22-ese eddig alig-alig talált be pályafutása alatt a Serie A-ban, most meg háromszor is!

Milan–Parma 4–1 (Nocerino 30., 32., 92., Ibrahimovic 73., ill. Giovinco 78.)