Ismét pontokat vesztett a Juventus

A Genoát nem túl jó passzban érte a torinói erőpróba, és ezt néhány perc elteltével nem csupán az előző három forduló mérlege (két vereség, egy döntetlen), hanem az aktuális állás is igazolta. A 6. percben Andrea Pirlo végzett el szögletrúgást jobbról, a lövésre felkínált labdát Claudio Marchisio 18 méterről kapura küldte, Alessandro Matri a kapu előtt beleszúrt – vezetett a Juventus. 1–0
 A zebrák lendületben maradtak, ezt azonban csak néhány újabb szöglet érzékeltette. Lassacskán lábra kapott a Genoa, többet birtokolta a labdát, és a 31. percben ki is egyenlített: Alexander Merkel robogott el a bal oldalon, beadása meglepően őrizetlenül találta Marco Rossit, aki okos fejessel a kapu jobb oldalába küldte a labdát. 1–1
 Kisvártatva aztán lett egy duplázója a meccsnek, csakhogy nem Rossi, hanem Matri, a szünet után újra nagyobb sebességre kapcsoló Juventus gólzsákja. Mirko Vucsinics tört jobbról középre, bepasszolt labdáját Pirlo átlépte, Matri átvette, majd 12 méterről a bal alsó sarokba lőtte. 2–1
Ahhoz azonban, hogy gólja győzelmet érjen, kellett volna némi szerencse is. A 63. percben ez még megvolt, hiszen Rossi beadása után Merkel a lécre fejelte a labdát. Öt perccel a rendes játékidő lejárta előtt azonban Juraj Kucka lefejelt labdájánál a másik genovai cserejátékos, Andrea Caracciolo gyorsan eszmélt, és védőjét, valamint Marco Storatit megelőzve közelről a hálóba emelt. 2–2

Juventus–Genoa 2–2 (Matri 6., 58., ill. M. Rossi 31., Caracciolo 85.)