A Lazio nyerte a városi derbit

Álomszerűen kezdte a találkozót a Roma: az 5. percben egy parádés Miralem Pjanic-labdával az olasz válogatott támadó, Pablo Osvaldo lépett ki a bal oldalon, majd nyolc méterről higgadtan a hosszú sarokba lőtt, és máris 0–1.
A második félidő két Lazio-lehetőséggel indult, de Klose és Djibril Cissé is rontott, majd az 50. percben büntetőhöz és emberelőnyhöz jutott a Lazio: Simon Kjaer a 16-oson belül keresztbe futva lerántotta kilépő és kapura törő Cristian Brocchit. A letett labdához a Lazio motorja, Hernanes állt, és a kapu jobb oldalába bombázott: 1–1.
És amikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent, a rájátszás harmadik percében Hernanes és Matuzalem összjátéka után Miroslav Klose elé került a labda, aki tíz méterről higgadtan a bal alsóba gurított: 2–1.

SS LAZIO–AS ROMA 2–1 (Hernanes, 51. – 11-esből, Klose 90. ill. Osvaldo, 5.)