Robinho góljával nyert a Milan

Az éllovas Milan 1–0-ra nyert Robinho góljával a Brescia vendégeként a Serie A 34. fordulójában, így négy körrel a vége előtt nyolcpontos előnnyel vezet a második helyen álló Inter előtt, a Napolitól pedig kilenc ponttal lépett el.Az eltiltott Zlatan Ibrahimovic, illetve a sérüléssel bajlódó Pato és Filippo Inzaghi távollétében Antonio Cassano és Robinho alkotta a vendégek csatárduóját. Ők ketten hozták össze a mérkőzés első nagy helyzetét, Cassano passza után Robinho lőtt fölé.Az első félidő végén Cassano előtt adódott hatalmas lehetőség, ám hiába maradt üresen Kevin-Prince Boateng beadása után, fölé fejelt. Cassano a szünet után megismételte iménti produkcióját, ezúttal Seedorf beadása után hibázott kecsegtető helyzetben. A Bresciában kezdőként szerepet kapó Vass Ádámot ezt követően lecserélte edzője.A 61. percben már közbe kellett avatkoznia Arcarinak, a kapus nagyot nyújtózva mentett szögletre Boateng bal alsó sarokra tartó lövését követően.A játék ezután kiegyenlítettebbé vált, a Brescia is többször eljutott az ellenfél tizenhatosáig, Alessandro Diamanti éles szögből kapura csavart szabadrúgásánál pedig Christian Abbiatinak nagyon résen kellett lennie. A 82. percben rosszul működött a hazaiak lescsapdája, ezért pedig góllal lakoltak: Cassano lépett ki Seedorf hosszú indításával, önzetlenül a mellette felrobogó Robinhóhoz passzolt, a brazil pedig higgadtan a kapuba lőtt. 0–1Ez még önmagában nem lett volna elég a győzelemhez, ha Abbiati nem sokkal később nem véd hatalmasat Diamanti tekerésénél, a kapus azonban így tett. A Milan ezzel begyűjtötte a három pontot, és ha matematikailag még nem is bajnok, innen már nehezen tudja elbukni az aranyérmet. Brescia–Milan 0–1 (Robinho 82.) NSO.hu