Maicon vezérletével nyert az Inter

Az első félidőben esélyeshez méltóan az Internazionale kezdeményezett, előbb a Schalke ellen 5–2-re elveszített Bajnokok Ligája-negyeddöntőn óriási gólt szerző Dejan Sztankovics próbálkozott, majd Giampaolo Pazzini lövése kerülte el a Chievo kapuját.A vendégeknél a legnagyobb veszélyt a gárda házi gólkirálya, a tíztalálatos Sergio Pellissier jelentette, aki többször is kísérletezett, gólt azonban nem tudott szerezni, így 0–0-s eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.A szünet után újra az Inter ragadta magához a kezdeményezést, és a 66. percben gólra váltotta mezőnyfölényét: Maicon átadása után Esteban Cambiasso lövése egy bevetődő hazai védő lábáról a kapufa segítségével a kapuba vágódott. 1–0 Ezután sem állt meg a címvédő, tovább rohamozta a Chievo kapuját, és a 84. percben megduplázta előnyét: a vendégek tizenhatosán belül nagy kavarodás alakult ki, amelyben Maicon észlelt leggyorsabban, és 7 méterről az elvetődő Sorrentino alatt a hálóba vágta a labdát. 2–0 A gól után néhány perccel még Pellissier előtt adódott nagy lehetőség a szépítésre, azonban tizenhatoson belülről leadott lövése fölészállt, így az eredmény már nem változott. Internazionale–Chievo 2–0 (Cambiasso 66., Maicon 84.) NSO.hu