Legyőzte a Róma az Udineset

Az olasz labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának szombat esti mérkőzésén az Udinese 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Romától.A vendégek szereztek vezetést Francesco Totti „panenkás” büntetőjével a 47. percben, miután David Pizarróval szemben szabálytalankodtak, ám a hajrában Antonio Di Natale remek, droppból meglőtt labdája a kapuban kötött ki a hajrában. A hosszabbítás 92. percében Kwadwo Asamoah gólt szerzett, ám a játékvezető nem adta meg a találatot kezezés miatt (lerántás miatt 11-est is ítélhetett volna…), ezt követően pedig még egy fordulatot tartogatott a találkozó: egy gyors bedobás utáni nagy védelmi hibát követően Totti lőtt a kapuba öt méterről. A Roma csapatkapitánya ezzel 203 találatnál jár a Serie A-ban.A korábban 2011-ben még veretlen Udinese a múlt héten veszített először a bajnokságban, a Lecce elleni 0–2 után így a Romától elszenvedett vereség különösen rosszul jött az idény hajrája előtt a friuliaknak. Udinese–Roma 1–2 (Di Natale 88., ill. Totti 47., 94. – az elsőt 11-esből) NSO.hu