Olasz Kupa:Az Internél az előny

Az Internazionale várhatja jobb helyzetből a labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjének visszavágóját, miután a milánói csapat az első mérkőzésen 1–0-ra nyert a Roma otthonában. A vendégek győztes gólját Dejan Sztankovics szerezte, aki a 45. percben fantasztikus lövéssel vette be Doni kapuját. Dejan Sztankovics keretes szerkezetbe foglalta az első félidőt, az elején és a végén is bevette a Roma kapuját. A két találat között azonban volt egy-két nagy eltérés. Az elsőt például a játékvezető nem adta meg, mivel kiszúrta, hogy az Esteban Cambiasso hosszú indítására startoló szerb középpályás egy kicsit taszított Juanon, aki így összeütközött a kapujából kimozduló Donival.Még nem telt el tíz perc sem, amikor Mirko Vucsinics bebizonyította, hogy a Palermo elleni szombati bajnokin kihagyott ziccere nem a véletlen műve volt, az üres kapuval szemben állva bármikor képes hibázni, most is megtette ezt Marco Borriello beadását követően.Wesley Sneijder nem olyan sután találta el a labdákat, mint a montenegrói csatár, de hiába tüzelt rendületlenül, próbálkozásinak nem sok eredménye volt.Nem úgy Sztankovics 45. percben eleresztett, tökéletes ívben szálló lövésének, amely végén a labda a jobb felső sarokban kötött ki. Nicola Rizzoli ekkor már semmilyen szabálytalanságot nem látott, így az Inter megszerezte a vezetést. Ez volt Sztankovics negyedik idénybeli gólja, amelyet a tizenhatoson kívülről szerzett.A Borriello, Vucsinics csatárkettős a szünet után sem villogott, előbbi helyére – aki meg is sérült –, Jérémy Menezt küldte pályára Vincenzo Montella, aki ezen a meccsen nem számíthatott az eltiltott Francesco Tottira.A francia rendszerint lendületet szokott vinni a „farkasok" játékába, ám most ő sem volt képes erre, az Inter viszonylag könnyedén őrizte egygólos előnyét, ami szemmel láthatóan tökéletes volt számára.A Roma nemcsak elképzelés, hanem az idő fogytával már igazi meggyőződés nélkül ment előre, Júlio Césarnak nem sok védést kellett bemutatnia.A 90. percben a csereként beállt Giampaolo Pazzini még jobb helyzetbe hozhatta volna az Intert, ám közelről Doni lábába lőtt.Maradt tehát a 0–1, ami persze így is a fekete-kékek számára kedvezőbb eredmény.A visszavágót május 11-én játsszák Milánóban. Roma–Internazionale 0–1 (Sztankovics 45.) NSO.hu