Pazzini volt az Inter megmentője

A gól nélküli első játékrész után mindössze tíz percet kellett várni a másodikban az első gólra. Emanuele Giaccherini kapott szép labdát a jobb oldalon, majd középre ívelt, ahol Igor Budan jobbal kapásból lőtt Júlio César hálójába. A milánói védők lest reklamáltak, ám a játékvezető megadta a találatot. 1–0 A vezetés megszerzésével szinte teljesen magára húzta ellenfelét a Cesena, a mérkőzés végéig főként már csak kontrákból tudtak veszélyt jelenteni. Az Inter hosszabb percekre a kapujához szögezte a hazaiakat, de nem tudta kihasználni helyzeteit. A csereként beállt Giampaolo Pazzini többször is tisztán fejelhetett, de a kaput sem találta el. Az ötperces hosszabbítás első percében aztán összejött az olasz csatárnak az egyenlítés: Eto'o bal oldali beadására kiváló ütemben érkezve előzte meg lábbal védőjét és helyezett Francesco Antonioli kapujába. 1–1 Már a 95. percben jártunk, amikor Pazzini ismét villant és Maicon beívelését követően fejjel volt eredményes, ezzel beállítva az 1–2-es végeredményt és életben tartva csapata esélyeit a bajnoki címvédésre, míg a Cesena továbbra sem érezheti magát biztonságban a kiesés elől. Cesena–Inter 1–2 (Budan 56., ill. Pazzini 91., 95.) NSO.hu