Az Inter kiszállt a scudettoért folyó harcból

Nagyjából akkor, amikor a Milan megszerezte a vezetést, kis híján betalált az Inter is, méghozzá ugyancsak szabadrúgásból: Dejan Sztankovics lövése a két kapufa találkozásánál csattant. Hamarosan újra Sztankovics veszélyeztetett, távoli lövését Mirante nagy bravúrral védte.S bár addig a vendégek támadtak többet, a 35. percben megszerezte a vezetést a Parma. Az Inter védői már a jobbról középre lőtt labda útját is érthetetlen nyugalommal szemlélték, aztán a balról visszatett passznál hárman is mozdultak, csakhogy csigalassúsággal, így a berobbanó Giovinco ballal a jobb alsóba lőhetett. 1–0 Innentől fogva az volt a kérdés, hogy a héten BL-ből kipenderített fekete-kékekben lesz-e erő a fordításra. Nem volt, sőt meddő próbálkozásaik közepette Amauri közeli lövéssel meg is pecsételte a sorsukat. 2–0 A végére még Hernán Crespo is beállt a hazaiakhoz, az őszülő argentin majdnem össze is mókázott egy harmadik gólt – bravúros lövése nyomán egy védőről szögletre pattant a labda –, de a bennmaradásért harcoló Parmának kettő is bőven elég volt ezen az estén. A vereséggel az Inter alighanem végleg lemondhat bajnoki címe megvédéséről. Parma–Internazionale 2–0 (Giovinco 35., Amauri 86.) NSO.hu