Pato remek góljával nyert a Milan Veronában

A Milan egy sikertelen Bajnokok Ligája-meccs után látogatott Veronába, ahol a Chievo vendége volt. A hazai csapat próbálkozott az elején, de komoly teszt elé nem állította Christian Abbiatit.A 24. perc meghozta a Milan vezetését, Zlatan Ibrahimovic beadását Antonio Cassano lefejelte, az ötösön álló Robinho felkarral megszelidítette a labdát, majd a bal sarokba lőtt. A hazaiak majd felrobbantak a méregtől, de Luca Banti hajthatatlan volt, megadta a gólt.Szünet után Ibrahimovic veszélyeztetett, előbb szabadrúgásból, majd fejesből nem tudott kifogni Sorrentino kapuson. A 61. percben mégis a Chievo ért el gólt, Kevin Constant beadását a hosszún érkező Gelson Fernandes fejelte a jobb sarokba.A Milan azonban képes volt megszerezni a győztes gólt, a csereként beállt Alexandre Pato remek egyéni teljesítményének köszönhetően: a brazil támadó a balösszekötő helyén két szép cselt csinált, majd úgy lőtt a kapuba, hogy a labda a jobb kapufáról pattant be. Három perccel később a Chievo végleg elvesztette esélyét a pontszerzésre, miután Bostjan Cesar egy kezezés miatt megkapta a második sárga lapját, ezzel együtt a pirosat is. Chievo–Milan 1–2 (Fernandes 61., ill. Robinho 25., Pato 82.)