Az Inter már a dobogón

Az Internazionale 5–3-ra legyőzte a mérkőzést tíz emberrel befejező, emberhátrányban két gólt szerző Romát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának vasárnap késő esti rangadóján.Jó iramú, fordulatos meccset láthattak a nézők, a csapatok már az első percektől kezdve egymásnak estek, mindkét együttes a gólszerzésre törekedett. Az első periódusban az Inter dominált inkább, főleg a hosszú idő után először kezdőként szerepet kapó Wesley Sneijder volt aktív, és a harmadik percben már a vezetést is megszerezte csapatának. A vendégek mintha nem vették volna komolyan a holland középpályást, aki a tizenhatos előterében egy Maicon által visszagurított labdát zúdított a jobb felsőbe (1–0).A Roma egyből felpörgette a játékát, és meg is zavarta a sokszor bizonytalankodó hazaiakat. A 13. percben Mirko Vucsinics futtatta a jobb oldalon Marco Cassettit, akinek középre adásából Fábio Simplício a kapu torkából becsúszva egyenlített (1–1).Ezután is lendületben maradt a Roma, de Júlio Césár többször is bravúrral mentette meg kapuját a góltól. Ahogy az lenni szokott egy ellentámadásból az Inter talált be ismét: Samuel Eto'o cselezte be magát a tizenhatosra a jobb oldalon Riise mellett, egy csel után ellőtte laposan a lábak között, a játékszer pedig utat talált Júlio Sérgio kapujába (2–1). A második félidő a korábbiakhoz képest nyugalmasabb periódussal kezdődött, aztán a 62. percben Nicolas Burdisso lerántotta a leshatárról (vagy talán a mögül) kilépő Pazzinit, amiért kiállították, az Inter pedig büntetőt kapott. Eto'o állt a labda mögé, és a jobb sarokba lőtt. 3–1 Tíz emberrel sem adta fel a Roma, de az Inter szerzett újabb gólt: Sneijder ívelt be a bal oldalról, Eto'o a hosszún visszafejelte, Thiago Motta pedig közvetlen közelről a hálóba bólintott (4–1). Ettől sem zuhant meg a fővárosi együttes, és két gólt szerezve feljött mínusz egyre. Előbb egy De Rossi-szabadrúgás utáni kipattanót Vucsinics lőtt a kapuba, majd egy szöglet után Loria eszmélt a leggyorsabban, és Juan fejesből szerzett kapufája után közelről volt eredményes (4–3). Az utolsó szót azonban Cambiasso mondta ki, és a 90. percben bebiztosította az Inter győzelmét. A milánóiak legutóbb 13 éve tudtak 4 gólt lőni a Romának a bajnokságban, ráadásul az utóbbi években egyszer sem tudták legyőzni a "farkasokat" hazai pályán. Ha az elmaradt mérkőzését is megnyeri Leonardo együttese, akkor két pontra megközelíti az éllovas AC Milant.