Matri vezérletével nyert a Juventus

A Juventus két vereség után ismét győzni tudott az olasz labdarúgó-bajnokságban. A torinóiak a Cagliaritól hétfőn szerződtetett Alessandro Matri duplájával és Luca Toni góljával 3–1-re legyőzték a szardíniai együttest.A Juventus szardíniai látogatása Alessandro Matri hazatéréséről szólt, a hét elején a Cagliaritól Torinóba szerződő csatár természetesen kezdőként kapott szerepet a sérülésektől tizedelt „zebrák” vendégjátékán. Matri szerdán, a Palermótól elszenvedett vereség során mutatkozott be, több helyzetet is kihagyott. Nagyon erősen kezdett a Juventus, az első húsz percben futószalagon dolgozta ki a helyzeteket. A 20. percben aztán Matri villant meg, egy hosszasan előkészített akció végén Milos Kraszics beadása után a jobb oldalról 12 méterről lőtt egykori csapata kapujába. 0–1.A 75. percben ismét Matri volt eredményes, Giorgio Chiellini beívelése után hét méterről kapásból laposan lőtt a bal alsóba, góljának ezúttal sem örült, eltűnt a sokkal vidámabb társak gyűrűjében. 1–2.Kilenc perccel később Del Piero jobb oldali beívelése után Luca Toni a tizenhatosról fejelt a kapu bal oldalába olyan mozdulattal, ahogy általában a videojátékokban szoktuk látni. 1–3.Ezzel a győzelemmel egy kicsit megnyugodhat Luigi DelNeri és csapata.