3-0-ra is vezetett mégis kikapott a Róma

Jól kezdett a Roma Genovában, Philippe Mexes Francesco Totti szögletét, míg Nicolás Burdisso Totti szabadrúgását fejelte a kapuba. A második félidő elején Totti már nem bízta másra a befejezést, és ekkor úgy tűnt, a fővárosiak nagyon biztosan behúzzák a meccset.Ám egy perccel később Rodrigo Palacio szépített, ez pedig szárnyakat adott a ligúriai együttesnek: a 68. percben Paloschi egy gólra csökkentette a hátrányt, majd a 74. percben Palacio újabb találata már az egyenlítést jelentette. Sőt, a hajrában Paloschi ismét betalált, így a Roma megcsinálta azt a bravúrt, hogy háromgólos vezetésről pont nélkül maradjon. Genoa–Roma 4–3 (Palacio 52., 74., Paloschi 68., 86., ill. Mexes 6., Burdisso 16., Totti 51.)