Megvan Cassano első milános gólja

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a listavezető AC Milan hazai pályán 4–0-ra nyert a Parma ellen. A mérkőzésen Antonio Cassano megszerezte első gólját a „vörös-feketék" mezében, valamint két gólpasszt is kiosztott.A listavezető Milan szempontjából „kiemelt fontosságú" volt a három pont begyűjtése a Parma ellen. Ennek megfelelően már a nyolcadik percben 1–0-s hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Zlatan Ibrahimovic középen Clarence Seedorf elé passzolt, aki elfektette Antonio Mirantét, majd a hálóba helyezett. 1–0 Hiába próbált rögtön válaszolni Antonio Candreva révén a Parma, a 17. percben újra zörrent a sárga-kékek hálója. Antonio Cassano Gennaro Gattusóhoz játszott a tizenhatos előterében, a középpályás gyönyörű bokamozdulattal pörgette vissza a labdát a beinduló támadó elé, aki góllal hálálta meg a szép átadást. 2–0 Nem sok változást hozott a második játékrész – már ami a játék képét illeti. A Parma becsülettel ment előre, Christian Abbiatinak néhány bravúrt is be kellett mutatni, mégis a Milan szurkolói ünnepelhették csapatuk újabb találatait. Cassano előbb a 62. percben, majd pár perccel később is mesterien szolgálta ki a percekkel korábban beálló brazil Robinhót, így a félidő közepére már 4–0-ra vezetett a Milan.A Parma többnyire csak átlövésekből próbálta bevenni a hazaiak kapuját, de ezek nem jelentettek sok gondot Abbiatinak. A Milan nem erőltette magát az ötödik gól megszerzése érdekében, maradt a 4–0.