Ismét pontokat hullajtott a Milan

A Genoa–Milan találkozón már a kezdésnél forró volt a hangulat, amely a pályán lévőket sem hagyhatta hidegen.A mérkőzés első lehetősége a hazaiak előtt adódott ugyan, de kevéssel később Zlatan Ibrahimovic, majd Robinho is veszélyeztetett. A svéd center lövését a túlerő blokkolta, a brazil szélső a Patóval való kényszerítő után kapu mellé-fölé lőtt. Lendületbe jött és abban is maradt a vendégcsapat, ennek eredménye a 29. percben a vezető találat megszerzése lett. Ibrahimovic előtt két hazai bekk állta el az utat, a svéd azonban kötényben tette a labdát a középen érkező Pato elé, aki megköszönte az önzetlen kiszolgálást és gólt lőtt. (0–1)A gól érezhetően megfogta a Genoát, egyértelműen a milánóiak irányították a játékot. A szünetre azonban döntetlennel vonultak a felek, bár ez nem igazán a házigazdák érdeme volt. A 46. percben egy becsúszó szerelés után a labda milánói sípcsontvédőről pattant a leshatáron ólálkodó Antonio Floro Flores, az Udinesetől télen szerződtetett támadó maga elé engedte a labdát, majd tizenkét méterről, ajtó-ablak helyzetben kilőtte a kapu jobb oldalát. (1–1)A második felvonás teljesen nyílt volt, a csapatok teljesen egyenrangú felekként küzdöttek a pályán.A folytatásban a Milan játékban előrébb tudott lépni, veszélyességben azonban nem. A Genoa nem tudta sokáig megtartani a labdát, de lendületes támadásaiban mindig ott volt a veszély lehetősége. Pato eltűnt a mezőnyben, Ibrahimovic kevés használható labdát kapott, ez aztán el is vette a kedvét. Ez pedig egyben azt is jelentette, hogy az eredmény a lefújásig nem változott, és bizony igazságosnak is mondható.Allegri mester csapatának előnye tovább csökkenhet amennyiben az Inter nyer este a Roma ellen!