Továbbra is kieső helyen a Sampdoria

A Sampdoria a délutáni eredmények – győzött a Cesena és a Lecce is riválisai közül – jóvoltából igen kényes helyzetbe került: döntetlen vagy vereség esetén biztos volt a kieső pozíció a forduló végén. A szituáció a Genoa közreműködésével tovább romlott, Antonio Floro Flores ugyanis a 45. percben a pályaválasztó piros-kékeknek szerzett vezetést. A Sampon a Genoa kapusa, a szezonban sokadik csúnya potyáját kapó Eduardo könyörült meg: egy pattogós Palombo-lövést nagyon ügyetlenül pont Nicola Pozzi elé tolt ki, aki köszönte a lehetőséget és kiegyenlített.A hagyományokhoz híven a sárga és piros lapok listája is szép hosszú lett: a balhét kirobbantó Mesto (Genoa) kapott pirosat, a piros-kékektől még öt játékos sárgult be, a Sampdoriából három. Aztán a 97. perc meghozta a döntést, nyert a Genoa: Mauro Boselli zörgette meg a hálót egy nagyon szép lefordulás után. A Genoa drukkerei kéjes örömmel nyugtázhatják: megnyerték a derbit, ráadásul nagyot löktek a Serie B felé az utált városi riválison. A Samp 36 pontjával kieső helyen maradt, a Lecce 38, a Cesena 40 pontos. Egy kieső hely „kiadó" még a Brescia és a Bari mellett. Genoa–Sampdoria 2–1 (Floro Flores 45., Boselli 97., ill. Pozzi 67.) NSO.hu