18.alkalommal lett bajnok a Milan

„Szurkolóink azért jöttek Rómába, hogy együtt ünnepeljék velünk a bajnoki címet. Egész héten keményen edzettünk, hogy megszerezzük az egy pontot, amire szükségünk van. De ne feledjük, kedden Olasz Kupa-elődöntőt vívunk a Palermóval. Ez még nem az ünneplés ideje" – vélekedett a mérkőzés előtt Massimiliano Allegri, Milan-mester. Aki soha nem nyert aktuális csapatával római gárdák ellen... Hazai kollégája, Vincenzo Montella is győzelemre hangolta legényeit, ennek megfelelően igencsak tisztelték egymást a felek az első tíz percben. Az első negyedóra vége hozta csak meg az első helyzetet, ám Marco Cassetti mondhatni tökéletes beívelését Mirko Vucsinics nem tudta gólra váltani, pontosabban hárított a kirepülő kapus, Christian Abbiati. Újabb nem éppen mozgalmas negyedóra következett, amelyből a legnagyobb erőfeszítéssel sem lehet kiemelni emlékezetes eseményeket. A legtüzesebb pillanatokat a piromániás szurkolók szállították, szokásuk szerint. Szerencsére az Olimpiai-stadionba kirendelt tűzoltók legalább olyan jól megszervezték elhárításukat, mint a két edző, és ezeket a támadásokat csírájában elfojtották. Akár csak lent a gyepen a szűrők és a védők az ellen próbálkozásait... A második játékrészt jóval aktívabban kezdte a Milan az öltözői fejmosásnak hála, Robinho meg is döngette a kapufát. Hazai részről Fabio Simplício válaszolt egy életerős lövéssel, majd Doni várt kis híján végzetesen sokat egy előreívelésnél, de megúszta azzal, hogy Ibrahimovic fejbe rúgta véletlenül. Nem sokkal később újra csigalassan lépett ki Doni ketrecéből, amikor is a félidőben beállt Massimo Ambrosini ugratta ki Kevin Prince Boatenget, szerencséjére utóbbi nem csak mellette, a kapufa mellett is elpörgette a játékszert. Nem Doni-percek voltak ezek, mert miután éppen középre ütött ki egy Ibrahimovic-szabadrúgást, csak honfitársa, Juan harmadik gólmentő bevetődése mentette meg a kapitulációtól.A hajrára fordulva is barátságos hangnemben támadgattak a csapatok, nem kockáztatva a biztos egy pontot a bizonytalan háromért. Az utolsó percben a labda is megunta a szenvedést, és megadva magát kidurrant. Amikor végül a talán büntetésképpen megítélt öt perc ráadás után Emidio Morganti lefújta a találkozót, amelyet még tréfás hangulatban sem nevezhetnénk a futball ünnepének, a lelátó milanos részén kezdetét vette az igazi ünnepség, amely spontán átterjed majd Milánó egy részére. Van is mit ünnepelni: 18. alkalommal lett olasz bajnok Milan, alaposan rácáfolva azokra, akik a nyáron temették a csapatot. A Berlusconi-éra 27. nagy címét jelenti ez a scudetto. Roma–Milan 0–0 NSO.hu