A Juve gyenge játékkal is nyerni tudott

Hihetetlen helyzeteket hagyott ki a Lazio a Juventus elleni, hétfői Serie A-rangadón és megbűnhődött érte: Ledesma buta kiállítását követően Pepe a 87. percben berúgta a győztes gólt a római kapuba, amivel minimálisra csökkentek a hazaiak dobogós álmai, a Buffon által meccsben tartott Juventus viszont még egy huszáros hajrával megcsípheti Zaratééktől a BL-t érő negyedik pozíciót.A Lazio az egész mérkőzés folyamán több helyzetet alakított ki, mint a torinóiak, ám Gianluigi Buffon újfent bizonyította, hogy még mindig a világ egyik legjobb kapusa, és több nagy bravúrt is bemutatott a találkozón, Floccari ziccereinél vagy Hernanes bombájánál is óriásiakat védett például a rutinos hálóőr. Bár a lüktető iramú találkozón a Juventus sem futballozott veszélytelenül - főleg a szünet után -, de a fordulatot Ledesma buta kiállítása jelentette - teljesen feleslegesen gyűjtötte be második sárgáját - amit Pepe a 87. percben győztes góllal fejelt meg, így a Juve három ponttal távozott a Stadio Olimpicóból. Lazio - Juventus 0-1 (Pepe 87.) Pepsifoci.hu