A Lecce megtréfálta a Napolit

A Napolinak az ezüstérem is hatalmas eredmény lenne, de a nápolyiak az Inter győzelmével és saját pontvesztésükkel jócskán távolabb kerültek ettől. A Napoli Leccébe látogatott, és a kieséstől fenyegetett hazaiaknak szárnyakat adott a stressz: a sárga-pirosak Corvia büntetőjével vezetést szereztek. A gólszerző hat perccel később két sárga lappal megváltotta jegyét az öltözőbe, a Napoli pedig a 67. percben egyenlített, Giuseppe Mascara révén. A létszám kiegyenlítődésére sem kellett sokat várni, a Napoli gólzsákja, Edinson Cavani is a kiállítás sorsára jutott, várható eltiltása a lehető legrosszabb hír csapatának. Illetve majdnem a legrosszabb, mert a végső rossz hírrel a Lecce szolgált: Chevantón a 88. percben megszerezte a hazaiaknak a győztes gólt, így a Napoli nem valószínű, hogy „beezüstöződik." Lecce–Napoli 2–1 (Corvia 49. – 11-esből, Chevantón 88., ill. Mascara 67.) NSO.hu