Nagy lépést tett az Inter az ezüstérem felé

Az Inter ellenfelének, a Fiorentinának ebben a szezonban nagyjából már minden mindegy, nem csoda, hogy a jobban pörgő fekete-kékek a szünetre kétgólos előnyt kovácsoltak. A 25. percben Samuel Eto'o sprintelt a bal oldalon, majd egy két védő között nyíló résen középre passzolt, Giampaolo Pazzini a kapunak háttal átvette a labdát, majd egy villámgyors, fordulásból leadott lövéssel megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Bravúros megoldás volt! Három perccel később már kettő volt az Inter előnye, Eto'o szabadrúgását Esteban Cambiasso csúsztatta a léc alá, a kapu közepébe. A szünetig lehetett volna három is, de Boruc egy nagy védéssel segített csapatának.A Fiorentina a 74. percben egy Gilardino-góllal került közelebb, a 77.-ben viszont jött megint az Inter, Coutinho ugyanis szépen a bal alsóba csavart egy szabadrúgást. Az eredmény ezt követően már nem változott, az Inter pedig egyre biztosabb, hogy bejön a második helyre. Internazionale–Fiorentina 3–1 (Pazzini 25., Cambiasso 28., Coutinho 77., ill. Gilardino 74.) NSO.hu