Kikapott a Milan

Meglepetés az olasz labdarúgó-bajnokság szombat késő esti mérkőzésén: a közelmúltban rosszul szereplő Palermo 1–0-ra legyőzte a 12 forduló óta veretlen, a tabella élén álló Milant.A 10. percben egy szögletet követően Dorin Goiannak (ld:képen), a Palermo előrehúzódó román védőjének még arra is volt ideje a lest mutogató milánói védők gyűrűjében, hogy átvegye a labdát, mielőtt az öt és felesről a léc alá lőtt. 1–0 Az új helyzetben a Milan képtelen volt felpörögni, játékosai csupán egy gólszerzési lehetőséget tudtak kialakítani a szünetig: abból a tizenhatos jobb oldalára betörő Antonio Cassano a kapu mellé bombázott.Nem sokkal az újrakezdést követően Massimiliano Allegri, a Milan vezetőedzője meghúzta a második cseréjét is (az első félidőben a megsérülő Jankulovskit Antoninivel váltotta fel): Mark van Bommel helyére a támadóbb felfogású Kevin-Prince Boatenget küldte a pályára.Az átalakítás ellenére a játékrész első nagy lehetősége a hazaiak előtt adódott: az 57. percben Javier Pastore bal oldali beadását követően a túloldalon érkező Matteo Darmian éles szögből mellélőtt.A 65. percben pályára lépett Robinho is – honfitársa, Pato fájós lábbal hagyta el a pályát –, és rögtön helyzetet teremtett Flamini számára; a francia 14 méteres lövését Sirigu védte. A játék egyre inkább a hazaiak térfelén állandósult, a 78. percben például Gattuso fejelt jó helyzetben, de Sirigu hárított.Ha azt nézzük, hogy a két csapat megelőző hat bajnoki mérkőzéséből négyet a Palermo nyert meg, nem történt meglepetés. Ha azt, hogy a két csapat milyen pozícióban várta a fordulót és hogy milyen lehetőségek nyílnak előtte az idény hajrájában, akkor viszont igen. Nem is kicsi. NSO.hu